Skupina: Neregistrovaní   

Zbraně, střelivo myslivost

Zobrazit kategorii

Odběr novinek

přihlaste se k odběru novinek a akcí a mějte náskok před ostatními.

289
Původně 289 kč
 

Zimní Výpravy13.12.2017

Zimní Výpravy

Jiří Mareš

Zdravím všechny kolegy rybáře a fanoušky Tandem Baits. Blíží se konec roku, začíná zima. A právě v tomto období jsme se s  kamarádem Petrem Hladíkem stali testery firmy Tandem Baits. Začínat testerství v tomto studeném období není nic jednoduchého, ale i přes nepřízeň počasí jsme podnikly 3 víkendové výpravy na svazové vody.
První výprava proběhla druhý víkend v listopadu. Volba padla na menší svazový rybník, kde se ovšem vyskytuje i pár skutečně pěkných ryb. Rybolov začal v pátek, kdy jsme měli pár potahů, nicméně žádný pořádný záběr se nedostavil. V sobotu už bylo i potahů citelně méně a na pruty jsme nestražili peletu Indiana Hot Spice, kterou jsme řádně zadipovali v diffusion dipu Oliheň & Pomenč. Je to netradiční kombinace, ale proč jí nezkusit. Během líného odpoledne rozhodli pro klidnou svačinu a samozřejmě kávu. Nebylo by to rybaření, aby se nám nerozjel prut právě při jídle. Souboj nebyl nijak dlouhý, nicméně Petrovi podebírám nádherného lysce 13+! První ryba výpravy a hned klenot místní vody. Párada! V neděli jsme měli ještě 2 neproměněné záběry. I přesto jsme ale spokojeni a od vody odjíždíme s dobrým pocitem.
Druhou, taktéž víkendovou výpravu, jsme podnikli na větší svazovou vodu, kde jsme dlouhodobě nejúspěšnější. Pátek proběhl, bohužel, úplně v klidu, bez záběru. To nás ale neodradilo a opět jsme zkusili úspěšnou kombinaci pelety a diffusion dipu. Každý ví, že v tomto období je ryba minimálně aktivní a tak je potřeba rybu spíše zaujmout. Právě proto sázíme na vizuální a pachový efekt diffusion dipu! Asi za hodinu se opět Petrovi rozjíždí prut a opět na peletu v dipu. Kapr dal Petrovi opravdu zabrat. Na studenou vodu neskutečně bojoval, ale vše pracovalo tak, jak mělo a já opět podebírám krásného kapra. Tentokrát je to šupík, opět s váhou nad 13 kg! Po odfocení se nám velmi přiblížila doba ukončení lovu a tak nám nezbývalo, než pruty z vody vytáhnout. V neděli jsme již záběr neudělali. Opět rybu chytil Petr, nicméně mi to absolutně nevadí, pro nás je každý záběr výsledkem týmové práce, radost máme vždy oba dva!
Třetí výprava proběhla opět o víkendu, ovšem už v prosinci, kdy nám počasí vůbec nepřálo. Bylo velmi větrno a my jsme udělali 2 záběry. Bohužel jsme nebyli schopni ryby úspěšně zdolat a od vody tedy odjíždíme bez úspěchu. To ale k rybařině patří, není každý den posvícení. My se už těšíme na další sezonu a doufáme, že nám nástrahy od Tandem Baits přinesou další krásné ryby i příští sezonu! Závěrem bychom chtěli poděkovat za možnost testovat pro Tandem.
Přejeme Vám všem šťastné a veselé Vánoce, šťastný Nový rok a úspěšnou sezonu 2018!
Za Tandem dream CZ & Tandem Baits CZ
Jiří Mareš a Petr Hladík

Jak hodnotí článek ostatní?

Hodnocení:4.67

Zpět na seznam článků
Nahoru